Rozmowy o ... jedzeniu

Od prawie 12 lat w Bibliotece w Lesku spotykają się miłośnicy czytania i dyskutowania o przeczytanych książkach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem, 5 lutego, spotkanie miało nieco inny charakter. Rozmawiano bowiem o … jedzeniu.


Gościem spotkania była Elżbieta Sobieszczuk, autorka książki Chudnij z miłością do siebie. Tytuł książki wskazywałby na kolejną pozycję o odchudzaniu. Temat odchudzania jest wszechobecny, zwłaszcza w momencie budzącej się wiosny. Wiele ludzi wówczas rozpoczyna dietę. Są diety odchudzające oraz takie, które pomagają leczyć różne dolegliwości.

E. Sobieszczuk, od wielu lat zajmująca się pozazawodowo zdrowym odżywianiem, pokazała w książce swój sposób na życie. Ważne jest nie tyle odchudzanie, co pozytywne patrzenie na świat, wyzwalanie w sobie dobrej energii i pokochanie siebie.


Słuchacze otrzymali wiele porad żywieniowo-życiowych, wśród nich słowa: nie mierzę, nie ważę, nie liczę kalorii; jem bez poczucia winy, aby organizm odniósł wiele korzyści; bądź sobą i zaakceptuj siebie takim jaki jesteś; obserwuj swój organizm; trzymaj umiar; zaakceptuj to, co daje nam los. Choć te słowa są ogólnie znane i być może wydają się oklepanym frazesem to życie każdego z nas byłoby łatwiejsze i piękniejsze, gdybyśmy tak naprawdę wzięli je sobie do serca i pokochali siebie.

Joanna Krawczyk

ZAMKNIJ... (c) PiMBP w Lesku, 2019