Wieczór poetycko-teatralny
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet - niegdyś obchodzony hucznie, dziś nieco zapomniany i przyćmiony świętem walentynkowym. Leska biblioteka chciała jednak uczcić Panie i zaprosiła na wieczór poetycko-teatralny w dniu 7 marca. Uroczystość uświetnił swą obecnością Burmistrz Leska – Pan Adam Snarski, który złożył Paniom najlepsze życzenia.

Dla przybyłej publiczności Biblioteka przygotowała kilka atrakcji. Najpierw odbyło się otwarcie mini wystawy – „Z drugiej strony szkoły”. Chodziło o pokazanie nauczycieli z ich pasjami i zainteresowaniami. Okazało się, że są to ludzie otwarci i pełni pozazawodowych zainteresowań. Na wystawie znalazły się przepiękne prace artystyczne, a także dyplomy nauczycieli-wolontariuszy, którzy swój wolny czas poświęcają na pracę dla innych. Wystawa została stworzona dzięki inicjatywie Janiny Biegi, pamiętającej taką wystawę 20 lat temu.

Kolejnym punktem programu była humoreska A. Dembończyka „Żubry” w wykonaniu grupy teatralnej Dyskusyjnego Klubu Książki. Mimo, że niektórzy oglądali już ten występ – nie obyło się bez uśmiechu na twarzy.

W ostatnim czasie biblioteczna grupa teatralna miała okazję zaprezentować się przed szerszym gronem. Lescy aktorzy-amatorzy odwiedzili w Sanoku – dom kultury Gagatek oraz Klub Chemika. Byli także w Domu Ludowym w Olszanicy, gdzie uświetnili uroczystość 8 marca. W każdym z tych miejsc byli przyjmowani niezwykle serdecznie.

Zwieńczeniem wieczoru był śpiew zespołu „Leskowianie”, który przypomniał znane piosenki sprzed lat.

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas dedykowany Paniom, pozwolił oderwać się od rzeczywistości i uśmiechnąć się do siebie wzajemnie.

Joanna Krawczyk

ZAMKNIJ... (c) PiMBP w Lesku, 2019